Aby ses správně opálila!

22. května 2011 v 14:18 | Lidush |  Beaty
Protože je v posledních dnech je šílené horko a mnoho z nás chce chytit bronz tak bysme neměli zapomínat na své zdraví!!

I když si možná říkáš "vždiť já jsem bruneta mě slunce neublíží" atd. ale i brunety které se opalují krásně do hněda se mohou spálit!! Netýká se to totiž jen lidí s méně snášitelnou pokožkou ale i vás opalováčů :D Vzpomínáš si jak si se tenkrát spálila a potom večer to byli muka?? Tím tvoje pokožka trpěla víc než ty... a každým nezdravím opalováním se zvyšuje riziko k rakovině kůže..

Základy

Za základ považuji správný čas na opalovačku: neměli byste chodit na sluníčko kolem 12 hodiny, nejlepší by to bylo asi kolem té 14 hodiny.Asi myslíš že je to trochu pozdě ale když je teď ta ozónová díra tak je i tento čas trochu brzo, ale je to rozhodně bezpečnější než opalování v pravé poledne. Další základní pravidlo je nebýt na slunci dlouho. Někdo může být na sluníčku déle a nespálíse ale méně odolným jedincům stačí i pár minut (5-10) aby se náhodou nespálili. Ale i když jste odolní, opalujete se do zdravě vypadající hnědě barvy neměli byste na slunci být vic jak 45 minut.

Krémy na opalování

V dnešní době je v obchodech velké množství "opalováků" ale ne každý vás zaručeně ochrání!! Vybírejte pečlivě a rozhodně se za každou nesnažte ušetřit mohlo by se vámto pěkně vymstít!! Nejméně byste si měli vybrat krém na opalování s minimálním uv faktorem od 30. Natírat byste se měli nejlépe několikrát denně a minimálně 30 minut před tím než se půjdete opalovat tzv. než se krém vsákne do pokožky.

Krémy po opalování

Jestli se opalujete dlouho a často je lepší si zakoupit ještě krém po opalování který pokožku zklidní...je to přece jen taková ta pojistka :DD Ale není to zase taková nutnost!!

Pokrývka hlavy a sluneční brýle

Při Vysokých teplotách není nic lepšího než si nasadit na hlavu kšiltovku, klobou nebo šátek, protože při dlouhém pobytu by mohlo dojít k úpalu (asi každý ví).

Dostatek tekutin

Asi takový ten závěr.. Ve skutečně horkých dnech byste měli vypít minimálně 3 litry denně- nejlépe čaje (asi ledového :D), minerálky nebo obyč vody. Zkuste se vyvarovat těch opravdu sladkým nápojům jako je kofola, coca-cola apod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tracy Tracy | Web | 22. května 2011 v 15:04 | Reagovat

Děkuji, že ses přihlásila do VGS. Už vás je 13, ještě potřebuji 2 človíčky, takže už to brzy začne. :-)

2 Tracy Tracy | Web | 23. května 2011 v 13:49 | Reagovat
3 LanQka LanQka | Web | 23. května 2011 v 14:36 | Reagovat

Ten fialový wall jsem už dala do rozlišení 1280x800 ;-)
http://damon-online.blog.cz/1105/damon-elena-wallpaper-i-deserve-to-die

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama